Pro Vaše „maximální flow“ – procvičte si sprint před pohárovými závody

Doplňující info k Nočnímu Sprintu na Ořechovce

Kontroly … Na kontrolách budou reflexní pásky, viditelné jsou hezky z dálky, což ovšem u sprintu nehraje roli, musíte se stejně trefit do té správné uličky či cesty. Krabičky jsou umístěny tak, abyste mohli razit za jízdy, pokud ovládáte ražení na obě strany za jízdy a zvolíte optimální postup, vycvaknete botu z pedálu až po oražení cílové kontroly. Pro vaše maximální „flow“ doporučuji čip na pravé ruce.

Chodníky a zakázané ulice … ulice jsou lemovány chodníky, obvykle širokými. Na několika místech je paralelně se zazmijovanou ulicí v mapě vyznačen chodník aby bylo jasné, že tam je. Zazmijované ulice jsou v mapě zejména pro vaši bezpečnost tak po nich nejezděte. Hodně ulic jsou jednosměrky, to poznáte obvykle tak, že auta parkují v nějakém směru. V případě, že budete volit postup proti směru jízdy, využijte raději chodníky.

Vlak … při optimálním postupu budete 2x křižovat železnici, po které jezdí v cca půlhodinových intervalech vlaky. Vlaky projíždí závodním prostorem v tyto časy: 19:14,  19:45, 20:14, 20:45, 21:14, 21:51, 22:42. Neriskujte a neprojíždějte železniční přejezdy ve chvíli, kdy blikají červená výstražná světla. Překonávání železnice na jiných místech než k tomu určených je důvodem k diskvalifikaci (kontrolovat to nebudu, vlak stejně nepřeperete).

Mapa … mapa se striktně řídí klíčem ISMTBOM2010 čili schody jsou vyznačeny mapovou značkou 843 Dangerous object across tracks or paths, stairs (nebezpečná překážka přes cestu, schody) a to pouze za předpokladu, že jsou nesjízdné směrem nahoru. 2-3 plošší schůdky nejsou v této logice brány v potaz. V mapě je hojně využita značka 402 Open land with scattered trees (volný terén s rozptýlenými stromy), v praxi se jedná o parkovou úpravu, strom, tráva, keřík, houští apod. Pro sjízdnou oblast je použita oranžová barva, značka 839 obvykle proto, že je kontrola umístěna ne přímo na cestě (nebylo jí k čemu přidělat), ale někde kousek vedle (kde jí bylo k čemu přidělat). Nejezděte mimo cesty a sjízdné oblasti. Riskujete, že rozjedete hovno anebo proříznete plášť o střep. Střepy u kontroly 5 jsem uklidil.

553 total views, 1 views today

Příspěvek byl publikován v rubrice Home. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *