Úvodní část sezóny obstaraly dva kvalitní tréninky ve sprintu

Zatímco loni jsme úvodní závody přesouvali z důvodu sněhové nadílky na pozdější termíny, letos si závodníci stěžují na moc velké horko. MTBO Liga odstartovala jubilejní 10. sezónu dvěma kvalitními sprintovými závody v lokalitách Prahy 6 a historického města Slaného. 

Sprint Baba

Závod na Babě v režii Františka a Markéty proběhl ve čtvrtek bez větších problémů (nervózní domorodce s psíky za problém považovat nelze). Nejrychlejší čas 0:24:50 zaznamenal Vojta Stránský, který ale nerazil kontroly do průkazky a tak je klasifikován mimo soutěž na posledním místě. Vítězství si odnáší KLádin s časem 0:29:50 a Simča Karochová v čase 0:36:52.

Výsledky si můžete prohlédnout zde. Závodníky kteří mají uveden čas 9:59:59 vyzývám, aby případné reklamace uvedli do komentáře pod tento článek.

Sprint Slaný

V sobotu o víkendu se pak konal druhý ligový závod - Sprint ve Slaném, který pořádal SKOB Slaný. Autorem tratě byl Kouřa, který laťku kvality provedení závodů staví tradičně velmi vysoko. Na 60 závodníků čekal perfektní závod v prostoru parku a areálu nemocnice. Jelo se ve stejném prostoru v kterém se dopoledne konalo Mistrovství oblasti ve OB sprintu (výsledky zde). Lehkou výhodu tedy měli ti závodníci, kteří se v prostoru dopoledne řádně proběhli.

Vítězství z "velmi Slaného sprintu" si odvezl Martin Štěňha v čase 0:27:00 o pouhých 44s později orazil cíl Obuch a v čase 0:28:44 Mirek Kalina. Ženskou kategorii ovládla Markéta Drobníková v čase 0:35:36, na pomyslné bedně jí doplnily Jitka Akrmanová a Iva Mědílková (mimochodem Iva si v dopoledním OB vyběhla pěkné třetí místo v kategorii D45 a získala bronzový double). Výsledky Sprintu Slaný si můžete prohlédnout zde, řazení závodníků je dle počtu oražených kontrol, červeně označení jsou závodníci z krátké trati. Jelo se na krabičkách, studovat můžete svoje mezičasy (ligová a krátká). Nesedí Vám výslekdky? Než vznesete případné protesty v komentáři k tomuto článku, připomeňte si předstartovní informace.

Výsledky totiž dodatečně promíchala vypečená kontroloa na U-rampě. Kdo předstartovní informace nečetl, mohl se nachytat: "při rozjíždění po silnici můžete spatřit nejvypečenější kontrolu dne. Její řádné ražení (tj. být v okamžiku ražení v kontaktu s kolem) bude osobně hlídat stavitel trati Kouřa (a fotit vás při tom :)). Nacvičovat ražení této kontroly před závodem je zakázáno – byli byste v závodním prostoru a museli bychom vás disknout" (fotky ražení kontroly v souladu s pravidly najdete zde). Pozdější vítěz si s ražením poradil takto:  https://www.youtube.com/watch?v=9OKAxz_slFA (nic-moc .. některé ženy můstek z U-rampy sjely na kole).

První vydání žebříčku po prvních dvou závodech je na webu. Zatím se nic neodečítá :). Nicméně vzhledem k faktu, že přihlašování pro Slánský sprint probíhalo přes Oris, zkontrolujte si prosím, zda-li se vám výsledky závodů správně sečetly. Případné připomínky prosím v komentáři k článku.

Další zastávkou je Krčák od dua pořadatelů Míša & František, prostudujte si pokyny a přihlašujte se.

Sledujte také ligový Facebook

Martin

428 total views, 1 views today

Příspěvek byl publikován v rubrice Home. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *