Výsledky ankety: Co s multipořadateli?

 

46% respondentů si myslí, že když pro nás někdo uspořádá 15 ligových závodů - může vyhrát ligu aniž by orazil jedinou kontrolu.

Při pohledu do žebříčku po devátém závodu, jsem s hrůzou zjistil, že je špatně. František Havlůj má  na svém řádku 3x modré číslo "100" a to znamená, že 3x pořádal, ale také to znamená, že by mu jedna stovka neměla být uznána, protože jak praví pravidla:

 • Pořadatel(é) závodu (max 4) získávají do žebříčku 100 bodů (max 2x v roce) - označeno modře

Jenomže František pro nás uspořádal 3 závody a právě díky němu, jsme měli možnost  na jaře pěkně potrénovat. Není z tohoto pohledu omezení 2 bodovaných závodů trošku  kontraproduktivní? Co si o tom myslíte? Jak jste hlasovali v anketě?

Především děkuji všem, kteří vyslovili svůj názor ať už prostřednictvím anonymní ankety nebo veřejně jako komentář tohoto příspěvku nebo jako komentář ankety (anketáři strávili jejím vyplněním přesně 1055 vteřin).

Pojďme si to všechno pěkně sesumarizovat ...

Anketa měla 2 otázky, jestliže respondent nesouhlasil s otázkou č 1: 

 • Otázka 1: Souhlasím s pravidlem: "Pořadatel(é) závodu (max 4) získávají do žebříčku 100 bodů (max 2x v roce"). Odpověď: ANO / NE

 • Otázka 2: Kolik závodů za rok by mělo být pořadateli bodováno za 100 bodů? Odpověď:  více možností

 

Suma sumárum ... 46% respondentů si myslí, že když pro nás někdo uspořádá 15 ligových závodů - může vyhrát ligu aniž by orazil jedinou kontrolu.

Pro úplnost předkládám i neveřejné komentáře, které byly zaznamenány v rámci ankety:

Navrhuji speciální odměnu pro pořadatele jako je František. Myslím že body jsou putna. Co ho takhle odměnit na vyhlášení. Flaška skutečně kvalitního wizoura nebo karton šampaňa!
 
František ty závody určitě nepořádá kvůli bodům, ale protože ho to baví. Je to hodně práce. 100b zvýhodnění je OK a zasloužené, i když běžná praxe za pořádání je samozřejmě průměr. Ctiborův návrh 2x 100 + průměr z dalšího pořádání mi připadá adekvátní. Nějaká pravidla být musí. příště může pořádat 3 závody klidně někdo z TOP10.
 
Františkovi klidně pocitejme všechny závody. Není to žádný eliťák, takže to nehraje roli. Jinak u trošku horších eliťáků, jako třeba u mě, je to místy dost výhoda, ale to pořádání je zase dost ztráta času. Takže nevím . Mm
 
Jsem vdecny vsem, co jsou ochotni poradat zavody a venovat tomu svuj volny cas. Zkusil jsem si to jednou a vim, ze to neni hotove za par hodin. Zavody jsou ale o zavodeni a proto by mela jista omezeni byt. Za dve poradani urcite 200b. Za treti a dalsi treba prumer ze zavodnich vysledku k datu poradani.
 
 

Co říci závěrem ...

Nejde jenom o Františka. To, že aspiruje na pořadatele roku a že bude na vyhlášení odměněn, je jasné. To, že má významného konkurenta KLádina, který také bude pořádat 3x a který bude chtít ukousnout část odměny, je také jasné. A to, že v průběhu hry se pravidla nemění, je také jasné. Takže František má za pořádání Juliány "nulu" a velký dík. A na vyhlášení se můžete těšit, že toto téma bude ústředním motivem večírku 🙂

Derivátor

634 total views, 1 views today

Příspěvek byl publikován v rubrice Home. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 komentářů u Výsledky ankety: Co s multipořadateli?

 1. KLádin napsal:

  Zdar,
  letos se to pěkně sešlo, ale ne jen František, ale i já budu mít letos 3x pořádání. Otázka je, jestli má smysl kvůli tomu měnit pravidla. Na nezmara už ani jeden necílíme a na celkové pořadí by to snad taky žádný zásadní vliv mít nemělo…

 2. Kouřa napsal:

  a) Pojďme změnit pravidla ligy tak, aby mohl někdo vyhrát ligu aniž by jel jediný závod – že by zkusil pořádat celý ročník…
  b) Udělejme zvlášť žebříček pro závodníky a zvlášť pro pořadatele…
  c) Nechme to tak jak to je.

  Neboli samozřejmě že C je správně! Každému pořadateli, který chce (uvažuje) pořádat více než 2x za rok nejde o žebříček, ale pořádání ho prostě baví. Samozřejmě takový “pozitivní exoti” (moc jich není) si zaslouží MEGA projevy vděku!!! Kdo by chtěl pořádat 3x,4x,5x a víckrát za rok a loboval by zároveň za body, aby kvůli tomu neztratil v žebříčku, toho bych poslal do pr…. Ale vsadím kolo, že tohle není případ Františka!

  Úctu každému kdo místo toho aby šel kopat do balónu a dávat góly, řekne hoši tak já vám to budu pískat jako rozhodčí. Ale body do tabulky střelců bych mu za to nedával (podobný případ)

 3. Míra Štochel napsal:

  “Kvalitní” žebříček vs. kvalitní* závody

  Pořádat neumím, čili tam body nenahrabu a v žebříčku si škodím dostatečně svou vlastní pomalostí, čili mi můžou být tato pravidla fuk, ale úplně nejsou.

  Tuším, že spoustě lidem o umístění v žebříčku tolik nejde. Já se taky rád vidím alespoň v první desítce, ale když tam nebudu, tak co. Zato mi ale záleží, abych mohl jezdit dost dobrých závodů. A i když se to určitě nestane, tak i Kouřova varianta a), že někdo bude jen pořádat, by mi nevadila. Žebříček pak nebude dávat takový smysl, ale bude víc závodů, za což budu rád. Neboli řešíme rovnováhu mezi smysluplným žebříčkem a kvalitou* závodů.

  * větší bonifikace pořádání má vliv spíš na kvantitu pořádání, ale to by mělo následně mít vliv i na jejich kvalitu a díky většímu počtu škrtání si může každý vybrat pro něj kvalitnější/lepší závody, což mi přijde fajn.

 4. Robert Sedlecký napsal:

  Já jsem byl pro to, aby byl do žebříčku započítaný i další pořadatelský počin nad rámec “pravidel”, protože veškeré díky za každý uspořádaný závod. Ani “pravidla” se kvůli tomu nemusí měnit (ale i můžou), přece se snad nenajde nikdo, komu bude vadit, že ho přeskočí někdo s jednou pořadatelskou stovkou navíc, místo toho, aby v kalendáři chyběl závod.

  Když už se tady přetřásají pravidla… co takhle základní pravidlo, že se nejezdí mimo mapu??? (pravidla MTBO čl.19.3) Podle tohoto pravidla na Juliáně při postupu z K2 na K3 by bylo mnoho lidí mimo výsledky a to včetně elitních jezdců. Nebo značení nesprávným pořadím, čti. zkrácením tratě nebo jiné, které je často vidět na jiných závodech. Já jsem MTBO začátečník z hloubky startovního pole a jsem rád, když něco ke spokojenosti najdu a objedu, ale snažím se jezdit FAIR PLAY.

 5. Simona napsal:

  Líbí se mi nápad s průměrem za třetí a další pořádání. Protože když budu pořádat závody tři, tak nulou do žebříčku jsem vlastně penalizován.. Myslím, že taková změna by se mohla udělat i v průběhu 😉

 6. Lišanda napsal:

  Čau
  Já nemám ambice na umístění, já se hlavně kochám :-), takže můj komentář je spíš pokus o spravedlnost 🙂 Souhlasím s někým (nevím, kdo to vejš napsal), že pravidla se během roku nemění. Ale ono se to stejně děje, v jiných oblastech… konkrétně v posuzování chybějící kontroly – někdo má k výsledku připočítanou časovou ztrátu, někdo se ocitne v pořadí výsledkové listiny až za těma, kdo mají všechny kontroly… Je to z jiného soudku, ale pravidla by měla být jednotná, a nebo jednoznačně popsat možné výjimky.
  Jak říkám, na můj výsledek to nemá vliv, ale jsem pro to zařadit to jako bod agendy k diskuzi. Nebo?

 7. Martina Hanzlíčková napsal:

  Já si myslím, že by se nemuselo měnit v pravidlech nic, kdyby si pravidelní účastníci tréninků, kteří nikdy nebo velmi dlouho nepořádali, sáhli do svědomí…

 8. Svoby napsal:

  Pravidla se v historii měnila několikrát, průměry jsme kdysi také používali, byli i jiné návrhy (např. ála Shocart liga). Jak píše Míra, jde hlavně o to, aby ty závody byly. Byl bych pro to od příští sezóny zvednout ze 2 klidně na 4. Věřím, že by to navíc třeba mohlo motivovat přední a zkušené závodníky/pořadatele, aby třeba kromě vlastního pořádání někde pomohli jiným, kteří by si sami na pořádání netroufli. A bude se to taky snadno pamatovat. Max 4, 4x v roce :).
  P.S.: že by někdo chtěl “vyhrát” Ligu 15ti pořádáními nevěřím.

 9. František napsal:

  Tak já bych řekl, že se nic měnit nemusí a taky může, podle mě je to trochu jedno. Dávám za pravdu Martině, že kdyby se mezi těmi dvěma stovkami účastníků našlo víc těch, kdo se nezdráhají nasypat pár desítek hodin do pořádání, nemuseli bychom se o tom ani bavit. Termínovka byla pár týdnů před začátkem sezóny pustá, tak jsem si vzal dva závody, k jednomu byl přizván a je to — rozhodně jsem neměl potřebu se kdovíjak realizovat, natož lovit body.

  Svoby zmiňuje něco, na co už jsem myslel dřív, tedy zde házím (navzdory vědomí, že je to víc práce, než si závod uspořádat sám) rukavici do startovního pole: pokud se na některý podzimní osiřelý termín najde nějaký prvopořadatel, který je ochoten věnovat tomu tu práci, ale obává se, že to nezvládne (a zároveň má teda soudný názor, že to s pomocí zvládne), tak ja to s ní (s ním) vykonám.

 10. Jarda Klíma napsal:

  Letos moc ligu nesleduji. Ale mám za to, že trochu poctivé a rozumné uspořádání závodku naší ligy je stejně pracné (minimálně čas), jako zajet slušný čas při závodku samotném. To, že je 100 připočítána maximálně 2x do roka mi moc netrápí. Nejsem žádným konkurentem na slušný čas. Každé místečko v žebříčku, které popolezu výš je fajn. Pokud by letošní jaro nedohnali doktoři, byl by kousek mýho závodku i vjaro-letní části. Takhle bude jen kousek na podzim.
  Buďte zdrávi a neřešte body, čuzz Jarda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *