Elitní Middlík uzavřel jarní část 10. ročníku

Crazy počasí provázelo poslední závod jarní části 10 ročníku MTBOligy. První závodníci startovali při teplotě 32°C, o 5 hodin později dojížděli poslední borci a teploměr ukázal 18°C. Sem tam foukalo proti, přesto byl dodržen avizovaný směrný čas 60-65 minut. V ryze lesním závodě zvítězil DUK v čase 1:02:24, protože dodržel délku tratě cca 20km a neběhal. KLádin extrémními přeběhy (najel pouhých 17km) ne vždy získal a dojel druhý +1:08. Třetí flek bral Faltik +5:44. Ženskou kategorii s přehledem ovládla Míša 1:18:51, druhá Kate +4:50, třetí Ploutvička +13:41. Kdo kde chyboval a kdo naopak volil lepší postup si můžete odvodit z mezičasů.

Žebříček po 11 závodech je přepočítán. Kládin s Martinem Štěňhou už si asi nejvyšší stupínky vzít nenechají, o bronz ale bude zřejmě ještě tuhá bitva. Faltik se díky třetímu fleku z Okrouhla bodově dotáhl na Mirka Kalinu a prosmýkl se na celkově třetí místo (sice mají stejně bodů, jenže Faltik má na kontě jednu výhru), jen o 3 body za nimi je Pavel Kurz. O jedno místo výše poskočila také mladá naděje pražského MTBO Honza Vacek (celkově 6), další zajímavý souboj je okolo 10 místa.

Podzimní termínovka je naplněna - můžeme se těšit na 6 závodů, dva z nich obstarají noví pořadatelé Faltik a Jarda Nitka. 

Hezké prázdniny!

Martin

648 total views, 1 views today

Příspěvek byl publikován v rubrice Home. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Elitní Middlík uzavřel jarní část 10. ročníku

 1. Duk napsal:

  Moc hezká liga, parádní mapa, terén i stavba 😉

 2. Rambo napsal:

  Můj obdiv a poděkování patří každému, kdo kolo ligy uspořádá.Takže bych nerad vyzdvihoval nějaké konkrétní kolo ligy, protože každé má něco. O to více je mi líto autora, který tomu obětuje čas a elán a nevyjde počasí ( Honza Kabát). Takže já chci poděkovat nejenom za tohle krásné kolo ligy, ale za všechny kola která dosud byla uspořádána.

 3. Martin Stenha napsal:

  Vzkaz pro Jindru Vostrou a Jardu Řízka:
  Vyčetl jsem všechny inkriminované krabičky, tj START, K2 a K4 … čip Jindry je ve startovní krabičce jako chybový záznam (error) mezi časy 18:15:16 a 18:17:05. Zajímavé je, že test čipu po závodě je v krabičce znovu zaznamenán jako error, teprve třetí pokus má uvedený čas. Asi ten čip není úplně v nejlepší kondici a trošku bych se toho před MS bál.
  Krabička K2 (kontrola 63 neobsahuje žádný záznam čipu Jardy).
  Krabička K4 (kontrola 67 neobsahuje žádný záznam čipu Jindry)
  Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *