Elitní Middlík uzavřel jarní část 10. ročníku

Crazy počasí provázelo poslední závod jarní části 10 ročníku MTBOligy. První závodníci startovali při teplotě 32°C, o 5 hodin později dojížděli poslední borci a teploměr ukázal 18°C. Sem tam foukalo proti, přesto byl dodržen avizovaný směrný čas 60-65 minut. V ryze lesním závodě zvítězil DUK v čase 1:02:24, protože dodržel délku tratě cca 20km a neběhal. KLádin extrémními přeběhy (najel pouhých 17km) ne vždy získal a dojel druhý +1:08. Třetí flek bral Faltik +5:44. Ženskou kategorii s přehledem ovládla Míša 1:18:51, druhá Kate +4:50, třetí Ploutvička +13:41. Kdo kde chyboval a kdo naopak volil lepší postup si můžete odvodit z mezičasů.

Žebříček po 11 závodech je přepočítán. Kládin s Martinem Štěňhou už si asi nejvyšší stupínky vzít nenechají, o bronz ale bude zřejmě ještě tuhá bitva. Faltik se díky třetímu fleku z Okrouhla bodově dotáhl na Mirka Kalinu a prosmýkl se na celkově třetí místo (sice mají stejně bodů, jenže Faltik má na kontě jednu výhru), jen o 3 body za nimi je Pavel Kurz. O jedno místo výše poskočila také mladá naděje pražského MTBO Honza Vacek (celkově 6), další zajímavý souboj je okolo 10 místa.

Podzimní termínovka je naplněna - můžeme se těšit na 6 závodů, dva z nich obstarají noví pořadatelé Faltik a Jarda Nitka.