Závodníci na golfovém hřišti

Závodníci se sjeli trochu netradičně v úterý do lokality, která MTBOligu také nepotkává příliš často - na golfové hřiště v Motole. Neobvyklou kombinaci zařídil Ondra Falta, velmi dobrý závodník, ale nováček mezi pořadateli. To slibovalo množství zajímavých zážitků. Sjelo se kolem 60 lidí, což je takový letošní průměr.

Přestože se závod konal kousek od hlavních silnic, na trati moc asfaltu nebylo. Bikeři si užili kopce a traily v okolí Vidoule a Cibulky, mnoho kontrol s výhledy a velké množství voleb, na kterých se ani elitní jezdci v cíli nedokázali shodnout. Trať nakonec neměla 30, ale jen 23 kontrol a vítěz ji skoro stihnul ve směrném čase. Přesto si někteří trpěliví závodníci užili až tři hodiny jízdy, místy skoro za tmy. Prostě to bylo trochu delší. Všichni velmi ocenili, že trať stavěl původní profesí orientační běžec (“To určitě stavěl nějakej orienťák” jsme v cíli slyšeli poměrně často.)

Na první místě dojel podle předpokladů Kládin v čase 1:04:40, na druhém novopečený táta Pavel Kurz v čase 1:10:50 a třetí byl Mirek Kalina v čase 1:16:35. V ženách vyhrála Simča Karochová v čase 1:27:15, druhá byla Míša Lacigová v čase 1:29:35 a třetí Iva Mědílková v čase 1:42:00. Shodou okolností Simča i Kládin na téhle mapě taky v minulosti pořádali, takže je jasně vidět, že pořádat závody se vyplatí.

Závod proběhl za příjemného teplého počasí. Nikdo se nesrazil s golfovým vozíkem, jiným cyklistů, ani nedostal míčkem do hlavy. Jen tři přetržené řetězy a dva defekty jsou možná trochu nad normou. Celkově se akce velmi povedla a kdo si v úterý neudělal čas, ten toho může už jenom litovat.