Archiv rubriky: Home

Pozvánka na noční sprint Ořechovka

Proč noční sprint? Protože ve dne je v závodním prostoru fakt hodně lidí a aut. Protože budete křižovat železniční trať a večer vlaky jezdí o poznání méně častěji. Protože večer je větší šance, že krabičky nikdo nesebere. Protože si musíte začít zvykat, že v zimě je většinou tma. A protože to bude pro všechny stejný...

Budete potřebovat čipy! Závod bude komplet na krabičkách, aby měla vaše jízda to správné "flow"  a start bude možný až se hezky setmí, tedy od 19:00. Ale nemusíte spěchat, cíl bude otevřený až do 23:00. Protože čas vítěze bude necelá půlhodinka, můžete startovat s klidem až do 22:00. Já osobně bych šel na start okolo deváté večer, v oblasti už bude klid a riziko, že sejmu nějakého čokla, nedej bože jeho páníčka, je minimální. A tím, že budu rušit souložící páry na lavičkách, bych se netrápil. 

Celá oblast je perfektně sjízdná za jakéhokoli počasí, převažuje asfalt, skládaná betonová dlažba, 80% oblasti je navíc pod lampami. Na kontrolách budou přesto reflexy, nicméně bez čelovky šanci dokončit úspěšně závod mít nebudete. Dobijte si proto baterky a nezapomeňte, že závodníci bez předního světla nebo zadní "blikačky" nebudou připuštěni na start.

Hustota ulic, chodníků, chodníčků, cest, cestiček a pěšin je někde minimální, někde  extrémní. Proto bude mapa dost velká na to, aby na ní bylo vidět vše, co potřebujete pro správné naplánování optimálního postupu = měřítko sprint-friendly. Jo a parkování bez problémů ... start-cíl bude na místě bez zón!

Zapište si do kalendáře: čtvrtek 12.10.2017, v 8 večer na Ořechovce!

Zdraví Martin

118 total views, 10 views today

Rubriky: Home | Napsat komentář

Výsledkový servis po 11. závodu

"Hostík", pracovní název pořadatelského dua Martina & Dáša okolo Hostivařské přehrady promíchal pořadí v Top10 žebříčku. Někteří závod mentálně nezvládli a jsou "disk" 🙂

V souboji o 4 příčku celkového hodnocení zajel Mirek Kalina vynikající druhé místo a má nyní náskok na Míru Štochela 3 body (Míra má absenci a přišel o titul nezmara). Souboj o 6 až 8 příčku se zdá rozhodnutý, přičemž Míša Lacigová na 8 příčku ztrácí pouhé 2 body!

Jména 15 nezmarů si můžete prohlédnout v rámečku v levé části článku. Nejnezmarovitější ze skupiny nezmarů se může těšit na hodnotnou cenu při ceremoniálu v divadle. Ano i letos si užijete trochu kultury a tradiční vyhlášení, trio Míša, Svoby a Martin už pracují na jeho přípravě.

Martin Štěňha se disknul hned několikrát. Objel sice všechny kontroly, ale K5 a K6 v nesprávném pořadí (opakovaně), navíc na K19 projel cestou, která v mapě nebyla (možná ani ta cesta tam nebyla). Slušnej propadák!

Na žádost pořadatelek zveřejňuji také všechny přihlášené, kteří měli včera sníženou morálku a na závod nepřijeli. Slušnější se omluvili...

Celý příspěvek

200 total views, 8 views today

Rubriky: Home | 3 komentáře

Výsledkový servis po 10. závodu

A) Jihovýchodní Asie, B) pralesy okolo Amazonky, C)Hostivice u Prahy .... "C" je správně. Mačeta byla pomocníkem Kládina při stavbě trati 10. závodu MTBOligy, jen pár set metrů od hranic Prahy. Většina z vás si tak vychutnala "pralesní" singlík okolo Litovického rybníku bez krvavých šrámů. Další zapeklitou oblastí byl cyklokrosový okruh v Řepích na druhém konci mapy. Kdo zde nechyboval, může se právem považovat za mistra v orientaci.

Kládin, ostatně jak je tomu "memoriálů APM" zvykem, maximálně využil prostor závodu a myslím, že včerejší závod opět aspiruje na bednu v kategorii "závod roku".  

 

 

Celý příspěvek

211 total views, 2 views today

Rubriky: Home, Novinky | Napsat komentář

Podzimní část ligy klepe na dveře …

Dětem prázdniny pomalu končí, podzimní část MTBOligy startuje. V sekci závody jsou otevřeny přihlášky na první podzimní závod v okolí Hostivic. Přečtěte si pečlivě pokyny, pořádá Kládin, tak ať vás něco nezaskočí a přihlašujte se. Termín je jako vždy čtvrtek.

A pozor ... 7.9. slunce zapadá v 19:34 !

Martin

178 total views, 3 views today

Rubriky: Home | Napsat komentář

Letní trénink u Šeberáku – výsledky a fotky

Ve středu 23. 8. 2017 byla možnost si zajet na MTBO mapě závod cykloklubu České Spořitelny. Šlo o scorelaouf s hodinovým limitem, ale orienťáci všechny kontroly zvládli ujet za cca 40 minut. Centrum bylo v Kunraticích, K Jelenám 1278, hospůdka U Studánky. Vítězem se stal Míra Štochel.

Výsledky

Fotky

Mapa

Propozice
 
Ahoj Příba

279 total views, 3 views today

Rubriky: Home, Novinky | 1 komentář